Harmonogram konkursów na rok 2016 woj. lubuskie!

Harmonogram konkursów na rok 2016 woj. lubuskie!

Posted by bwc in lubuskie, News 01 gru 2015

Szanowni Państwo,

Zarząd Województwa Lubuskiego zatwierdził harmonogram ogłaszania konkursów na  2016 rok w ramach RPO-L2020. Wiele konkursów odbędzie się jeszcze szybciej niż wstępnie planowano, w niektórych przypadkach  zwiększono także środki.

W nowym roku beneficjenci będą mogli złożyć wnioski aż w 43 konkursachna łączną kwotę ponad 730 mln złotych – mówi Elżbieta Anna Polak – marszałek województwa lubuskiego. Chcemy by Lubuszanie jak najszybciej mieli dostęp do unijnych środków i mogli realizować kolejne inwestycje. Pieniądze muszą trafić na rynek najszybciej jak to możliwe, to wzmocni lubuską gospodarkę – dodaje marszałek.

W związku z decyzjami zarządu już w marcu przyszłego roku ruszą pierwsze nabory w  konkursach dla przedsiębiorców. Firmy będą mogły ubiegać się m.in. o dofinansowanie projektów w zakresie badań i innowacji a także tak zwanych voucherów na innowacje. Od tego terminu ogłoszone zostaną także nabory na projekty inwestycyjne dla firm.

Już w pierwszym kwartale przyszłego roku będzie można ubiegać się o dofinansowanie w zakresie m.in. e- zdrowia, poprawy bezpieczeństwa przeciwpożarowego i przeciwpowodziowego, zaplanowano także konkursy w zakresie edukacji w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

Załącznik:

Harmonogram naborów wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowym dla Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020 na 2016 rok

 

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Pozdrawiamy,

Zespół BWC

 

Źródło: http://rpo.lubuskie.pl/-/harmonogram-naborow-wnioskow-o-dofinansowanie-w-trybie-konkursowym-dla-rpo-lubuskie-2020-na-2016-rok 

Sorry, the comment form is closed at this time.